Головна
м.Київ, вул.Велика Житомирська, 33
+380 44 272-29-11
+380 44 279-18-99 (прес-служба)
Про Палату
ТПП України сьогодні

Торгово-промислова палата України відповідно до Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» - недержавна неприбуткова самоврядна організація, яка на добровільних засадах об`єднує юридичних осіб та громадян України, зареєстрованих як підприємці, а також їх об`єднання.

На цей час членами ТПП України є понад 8,5 тисяч господарюючих суб'єктів всіх форм власності.

Головне завдання Палати: створення сприятливих умов для підприємницької діяльності, сприяння всебічному розвитку науково-технічних і торговельних зв`язків між українськими підприємцями та їх зарубіжними партнерами, представлення інтересів її членів з питань господарської діяльності як в Україні, так і за її межами.

ТПП України виконує свої функції самостійно або через регіональні торгово-промислові палати, які діють на території Автономної Республіки Крим, в областях, містах Києві і Севастополі, а також через створені нею підприємства та інші організації, які вона об'єднує і діяльність яких координує.

Палати надають практичну допомогу підприємцям у проведенні торговельно-економічних операцій на внутрішньому та зовнішньому ринках, сприяють розвитку експорту українських товарів та послуг, для чого надають своїм членам широкий спектр професійних послуг, в тому числі консультаційних з питань зовнішньої торгівлі та оцінки ринків, проводять незалежну експертизу товарів, здійснюють оцінку рухомого і нерухомого майна, нематеріальних активів, надають послуги з штрихового кодування товарів, патентно-ліцензійні послуги, оформляють документацію з метою забезпечення захисту прав на інтелектуальну власність та ін. Палати надають українським та іноземним підприємцям ділову та юридичну інформацію, організовують семінари, конференції, виставки в Україні і за кордоном, забезпечують ділові переговори з економічних питань.

Торгово-промислова палата України і регіональні палати уповноважені Урядом України видавати сертифікати про походження товарів і карнети АТА, надають послуги, пов'язані з видачею зазначених документів.

ТПП України засвідчує обставини форс-мажору, а також торговельні та портові звичаї, заведені в Україні.

ТПП України веде Недержавний реєстр вітчизняних підприємств, фінансовий стан яких свідчить про їх надійність як партнерів у підприємницькій діяльності в Україні та за її межами. Реєстраційне свідоцтво, видане Палатою, підтверджує стабільний фінансовий стан підприємств, дає гарантію їх партнерам у тому, що таким підприємствам можна довіряти.

При ТПП України діють Міжнародний комерційний арбітражний суд, що отримав широке визнання в світі, Морська арбітражна комісія, Третейський арбітражний суд.

При Палаті функціонують галузеві комітети підприємців, які проводять незалежну експертизу нормативно-правових актів, що регулюють підприємницьку та зовнішньоекономічну діяльність, а також експертизу з питань, що стосуються прав та інтересів підприємців, готують від імені членів Палати пропозиції органам державної влади щодо їх вдосконалення.

ТПП України є членом Міжнародної торгової палати і Всесвітньої федерації палат, Асоціації торгово-промислових палат Європи, Ділової ради Чорноморського економічного співтовариства, Асоціації ТПП Центральної Європейської Ініціативи.

ТПП України має в 25 країнах світу своїх представників, підтримує партнерські зв'язки з аналогічними національними та регіональними структурами майже у 90 країнах світу.

З метою сприяння розвитку міжнародних економічних зв'язків ТПП України створює зі своїми закордонними партнерами спільні дорадчі органи - ділові ради, змішані торгові палати. Представники Палати входять до складу 69 міжурядових комісій з питань торгово-економічного співробітництва, підкомісій і робочих груп в них.

Пропаганда діяльності ТПП України, підтримка її членів, сприяння розвитку підприємництва, інформування широких ділових кіл про зміни у податковому і митному законодавстві України, про стан на внутрішньому і зовнішньому ринках - завдання журналу «Діловий вісник». Регулярно про діяльність ТПП України на 5-му каналі українського телебачення інформує програма «Палата».

ПРЕДСТАВНИКИ ПОНАД 40 ПРОВІДНИХ АЗЕРБАЙДЖАНСЬКИХ КОМПАНІЙ НАЛАГОДЖУВАЛИ БІЗНЕС-ЗВ'ЯЗКИ З УКРАЇНСЬКИМИ КОЛЕГАМИ

Азербайджанська сторона, насамперед, зацікавлена у залученні сучасних фармацевтичних і біотехнологій, виробництві різноманітних видів полімерів і пластмас та виробів з них, а також у розміщенні машинобудівного виробництва, зокрема сільськогосподарського машинобудування. Перспективні напрями співробітництва підприємці обох країн обговорили в ТПП України під час Українсько-азербайджанського бізнес-форуму.

13.03.2017

Докладніше...

У ТПП УКРАЇНИ РОЗПОЧАВСЯ ТИЖДЕНЬ АЛЬТЕРНАТИВНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ

Найбільший вітчизняний захід у сфері відновлюваної енергетики триватиме чотири дні, протягом яких відбудуться конференції, кожна з яких присвячена одному з видів відновлюваної енергії: сонячній, вітряній, гідроенергії, біоенергетиці й енергетиці в промисловості і ЖКГ. У ході конференцій лідери ринку альтернативної енергетики України й інших країн, серед яких Польща, Білорусь, Австрія, Швеція, Фінляндія та Нідерланди, презентують діючі і майбутні проекти, обговорять актуальні проблеми впровадження власної електростанції та шляхи їх вирішення, визначать ключові тенденції й очікування на найближчі роки. Також у рамках заходу функціонує зона start-up проектів із новітніми технологіями та цікавими розробками українських винахідників у сфері альтернативної енергетики.

13.03.2017

Докладніше...

ГЛАВА УРЯДУ ТА БІЗНЕС-СПІЛЬНОТА ОБ'ЄДНУЮТЬ ЗУСИЛЛЯ ЗАДЛЯ ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман жорстко ставиться до небезпідставного тиску контролюючих органів на підприємництво. Під час зустрічі з керівниками найбільших бізнес-асоціацій - ТПП України, УСПП, Федерації роботодавців та Ради підприємців при КМУ - досягнуто домовленостей щодо вдосконалення комунікації, регулярного проведення обміну думками, активнішого залучення ділової громадськості до формування в країні ефективної економічної політики.

10.03.2017

Докладніше...

ТПП УКРАЇНИ ПІДТРИМУЄ БІЗНЕС-ДІАЛОГ МІЖ УКРАЇНОЮ Й ІРАНОМ

Україна готова налагоджувати ефективні механізми, які сприятимуть активізації двостороннього торговельно-економічного й інвестиційного співробітництва з Іраном. Про це йшлося на українсько-іранському бізнес-форумі, який відбувся у ТПП України за участю представники різних галузей вітчизняної економіки: машинобудування, сільського господарства, нафтогазового сектора, торгівлі, туризму.

09.03.2017

Докладніше...

УКРАЇНУ ЗАПРОШЕНО ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ЮВІЛЕЙНОМУ 50-МУ МІЖНАРОДНОМУ АЛЖИРСЬКОМУ ЯРМАРКУ

8-13 травня 2017 року в Алжирі проводитиметься 50-й Міжнародний алжирський ярмарок, запрошення на який особисто передав посол Алжиру в Україні Хосін Буссуара під час робочої зустрічі з президентом ТПП України Геннадієм Чижиковим.

07.03.2017

Докладніше...

ЗАЛУЧЕННЯ ІНТЕРНІВ AIESEC ДОЗВОЛИТЬ УКРАЇНСЬКИМ КОМПАНІЯМ ОТРИМАТИ КОНКУРЕНТНУ ПЕРЕВАГУ

Завдяки глобальній мережі AIESEC тепер можна легко знайти інтерна в українську компанію з будь-якої країни світу. Зі свого боку, ТПП України запропонує компаніям-членам із різних регіонів України перелік галузей для можливого стажування. Професійний обмін і можливості для стажування в Україні обговорили під час зустрічі президент ТПП України Геннадій Чижиков та Олена Шершун та Арі Ді Фазан - чинний і майбутній президенти найбільшої міжнародної молодіжної організації AIESEC.

06.03.2017

Докладніше...

ВТІЛЕННЯ ЦИФРОВОЇ АДЖЕНДИ - 2020 ЗРОБИТЬ УКРАЇНУ КОНКУРЕНТНОЮ НА ГЛОБАЛЬНОМУ РИНКУ

Ключовою умовою цифровізації держави є формування внутрішнього попиту на цифрові технології та використання їх громадянами, бізнесом, галузями економіки, державою. Стимулювати економіку, залучати інвестиції, закласти основу для трансформації секторів економіки в конкурентоспроможні й ефективні - такі стратегічні цілі проекту «Цифровий порядок денний України - 2020», презентованого на засіданні комітету електронних комунікацій при ТПП України. Проект тлумачить роль цифровізації для розвитку галузей української економіки. Його імплементація покликана здійснити більш системні і цілеспрямовані дії щодо реалізації державної політики у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, збільшити кількість та якість надання послуг, активізувати процеси входження України в європейський простір.

03.03.2017

Докладніше...

версія для друку